Még mindig drágul az albérlet: Mit jelent ez az egyetemistáknak Budapesten és más nagyvárosokban? Az egyetemi ponthatárok kihirdetése után albérletkeresők ezrei jelennek meg a piacon, ami jellemzően a bérleti díjak növekedéséhez vezet. És most, hogy a pótfelvételi ponthatárok is ismertek, újabb diákok jelentkeznek be az albérletpiacra, további áremelkedéseket okozva!
Mi várható a bérleti díjakban?
Minden évben izgalmas kérdés, hogy hol és mennyiért lehet albérletet találni. Az ingatlanpiac az egyetemi ponthatárok kihirdetése után különösen felforrósodik, mivel több ezer egyetemista „rohan rá” a bérleti piacra. Idén azonban, az augusztusi statisztikák szerint, meglepően stabilak maradtak az átlagos bérleti díjak – vajon meddig tart ez a trend?
Budapesti bérleti díjak: Meglepően magas árak a legnépszerűbb kerületekben!
A legfrissebb adatok szerint a 45 négyzetméternél kisebb lakásokért Budapesten átlagosan több mint 203 ezer forintot kell fizetni. A legkeresettebb kerületek, mint például a XIII., VIII., és VII. kerület, magas bérleti díjakat mutatnak:
- XIII. kerület: 220 ezer forint
- VIII. kerület: 225 ezer forint
- VII. kerület: 212 ezer forint
De mi a helyzet a vidéki egyetemvárosokkal?
Debrecenben, Pécsen és Szegeden sem sokkal olcsóbb az élet. Debrecenben például 209 ezer forintot is elkérhetnek egy kisebb lakásért, míg Pécsen és Szegeden átlagosan 141 ezer és 139 ezer forintot kell kifizetni.
Mennyit szeretnének fizetni az albérletkeresők?
Az ingatlanportálok adatai alapján a legtöbben 200 ezer forint körüli összegben gondolkodnak, de sokan keresnek olcsóbb megoldásokat, például 150 vagy 180 ezer forintos ármaximumot állítva be. Az elérhető bérlemények száma és a kereslet közötti különbség azonban sokszor megnehezíti az ingatlanhoz jutást.
Lehetőség vagy csapda? Az Airbnb-szabályozás hatásai a bérleti piacra
Egyre több kerületben, önkormányzatnál merül fel az Airbnb-lakásokra vonatkozó szabályozás szigorítása, mint egy lehetséges eszköz a lakhatási nehézségek enyhítésére. De vajon tényleg ez a megoldás? Vannak, akik szerint ez csak a szállodalobbit erősíti, és nem segít a bérleti díjak csökkentésében. Kövesd oldalunkat, hogy megtudd, hogyan alakulnak a bérleti díjak, és milyen lépések várhatók az ingatlanpiacon a következő hónapokban!