Egy budapesti épület, ami kívülről mesebeli kastély, belülről pedig már-már űrtechnológia! A város egyik legikonikusabb iskolája most olyan felújítást kapott, amire még a szomszédos épületek is irigyek lesznek!
Egy évszázados iskola, ami túlélte a világháborút… most új életre kelt!
A Tündérpalotának becézett egykori Főgimnázium, amely a szecesszió ékköveként magasodik Tisztviselőtelepen, a Könyves Kálmán körúton, szó szerint megmenekült az enyészettől. A háborús károk, az omladozó vakolat és a vadszőlő már a múlté – helyét most high-tech napelemek, nano-kerámia szigetelés és intelligens világítás vette át!
512 milliós felújítás = 35 milliós megtakarítás évente! Hogy lehetséges ez?
A KEOP-program keretében több mint félmilliárd forintos beruházás valósult meg, aminek köszönhetően a palota most saját napelemes erőművel termeli az energiát, ráadásul a legmodernebb fűtés- és világításrendszerekkel lett felszerelve. És a csavar? A történelmi homlokzatot is megőrizték!
Ilyet még nem láttál: szigetelés pár milliméterből – jobban szigetel, mint a 10 centis!
A MŰÉP Kft. egy Magyarországon szinte ismeretlen, de döbbenetesen hatékony TSM nanokerámia szigetelést javasolt. Ez a mindössze néhány milliméteres bevonat olyan paraméterekkel bír, mint a hagyományos vastag szigetelés – ráadásul tökéletesen illeszkedik a műemléki követelményekhez. Technológiai bravúr a múlt ölelésében!
Öt cég, egy cél: a történelem megmentése a jövő eszközeivel
-
Veolia Zrt. – napelemrendszer
-
Szikravill Kft. – világítás
-
Thermoszervíz Kft. – épületgépészet
-
Rózsaép Kft. – építési munkák
-
MŰÉP Kft. – tervezés
Miközben a kivitelezők feszített tempóban dolgoztak, az épület három múzeumi egysége és az Országos Pedagógiai Könyvtár zavartalanul működött!
És ez még csak a kezdet? Parkfelújítás, kerítésrestaurálás, újabb csodák jöhetnek!
Az OFI további pályázatot nyújtott be a Norvég Alapnál – ha nyernek, jön a klasszikus téglakerítés feltámasztása, a park újraélesztése, sőt, akár az épület teljes restaurálása is valóra válhat, új csoda születhet Tisztviselőtelepen.
Tudtad, hogy Babits Mihály is itt tanított?
A palota falai között olyan nevek tanítottak, mint Gaál Mózes és Babits Mihály, de az épület adott otthont a Néprajzi Múzeumnak és a Természettudományi Múzeumnak is. Mára a növénytár és a Pedagógiai Könyvtár és Múzeum őrzi tovább a kulturális örökséget.
Egy hely, ahol a múlt, a jelen és a jövő találkozik – és ez Budapest szívében van!
A Tündérpalota újjászületése nemcsak építészeti bravúr, hanem élő példája annak, hogyan lehet egy történelmi értéket a legmodernebb technológiával megőrizni és gazdaságosan működtetni. A tisztviselőtelepi épület már most milliókat hoz évente – és ez még csak a kezdet...