Ingatlanmix

Sok magyar nincs is vele tisztában, de a klímák miatt valóságos energia-katasztrófa közeleg – és már most fizetjük az árát!

Soha nem volt még ilyen meleg a Földön – és ez a légkondik miatt hamarosan nemcsak a villanyszámlán, hanem az egész energiarendszeren is durván meg fog látszani.

Megosztás:

Soha nem volt még ilyen meleg a Földön – és ez a légkondik miatt hamarosan nemcsak a villanyszámlán, hanem az egész energiarendszeren is durván meg fog látszani. A klímaberendezések áraméhsége már most elképesztő, de pár éven belül szó szerint elszívhatják az energiát előlünk!

36 fok árnyékban? Ez már nem kivétel, hanem az új norma. Magyarországon egymást érik a hőségriadók, melegrekordok dőlnek meg, miközben a vízellátás is akadozik. A bolygó lángol, az emberek pedig egyre inkább a klímához nyúlnak – ami életmentő lehet, de közben brutális terhet rak a rendszerre.

A klímák lassan többet fogyasztanak, mint az adatközpontok?!

A Nemzetközi Energiaügynökség (IEA) friss előrejelzése szerint a légkondicionálók energiaigénye 2035-re akár a háromszorosára nőhet, és több áramot zabálhatnak, mint a világszerte működő összes adatközpont együttvéve! Ez nem sci-fi, ez egy reális forgatókönyv.

Csak 2030-ig közel 700 terawattóra plusz áramra lesz szükség csak a hűtés miatt – ez önmagában a globális áramigény-növekedés 10%-át adja majd. És ez még csak a kezdet…

Energiatakarékos ingatlant vennél? Ide kattints!

Magyarország sem marad ki a bajból

Tavaly rekordszámú hőhullámos napot mért a KSH. A lakosság légkondi-használata évről évre nő, és egyre többen gondolják úgy, hogy ez már nem luxus, hanem alapvető szükséglet. De miközben hűtjük magunkat, szó szerint tovább fűtjük a bolygót.

A legtöbb ország – így hazánk is – fosszilis energiából termeli az áramot, így minden egyes bekapcsolt klíma közvetve hozzájárul a felmelegedéshez. Ördögi kör, amiből nehéz kiszállni.

Mi lehet a kiút? Nem sok...

Az IEA szerint csak a hatékonyabb készülékek és szigorúbb szabályozások menthetik meg a jövőt. Ha nem váltunk energiatakarékos klímákra, nem tervezzük újra az épületeinket, és nem támogatjuk az okos hűtési megoldásokat, akkor brutális áramhiány és kiugró költségek jöhetnek.

De vajon hajlandóak leszünk-e változtatni a kényelmünkön?

A klíma ma már nemcsak a komfort kérdése – hanem a túlélésé. És a bolygóé is. Tedd fel magadnak a kérdést: mennyibe kerül neked a hűvös levegő valójában?

Klimatizált otthont keresel? Nézz szét az Ingatlantájoló kínálatában!

avatar

Az Otthontérkép Magazin az ingatlanpiac és lakáskeresés világában nyújt értékes információkat, útmutatásokat és inspirációt olvasóinak. A magazin cikkei nemcsak a legújabb ingatlanpiaci trendeket és híreket dolgozzák fel, hanem lakberendezési tippeket, befektetési tanácsokat és építkezési ötleteket is kínálnak. Az Otthontérkép Magazin célja, hogy segítse az olvasókat a tudatos lakásvásárlásban, -bérlésben, valamint otthonaik kényelmes és stílusos kialakításában.