Zöld Magazin

Ingatlanmix

Fizetniük kellene a beruházóknak a természet helyreállításáért? Egy külföldi modell teljesen új irányt mutathat Magyarországnak

Miközben Magyarországon naponta akár tizenhárom futballpályányi zöldterület tűnik el az építkezések miatt, egyre többen vetik fel: mi lenne, ha a beruházóknak nemcsak a környezetkárosítás elkerülése lenne a feladatuk, hanem kötelezően javítaniuk is kellene a természet állapotát? - derül ki a

Ingatlanmix

Végleg eldőlt a Városliget sorsa? Kimondta a kormány: nem épülnek újabb épületek

Hosszú évek vitái után fontos döntés született a Városliget jövőjéről

Ingatlanmix

Azbesztpánik Magyarországon: jó szándékú kapkodásból még nagyobb baj lehet

Egyre nagyobb méretű környezetvédelmi problémává dagad az osztrák bányákból származó, azbeszttel szennyezett kőzúzalék ügye

Ingatlanmix

Rémálommá vált a napelemes beruházás: a cég megszűnt, a kínai gyártó pedig hónapok óta hallgat

A napelemeket sokan 20-25 évre szóló befektetésként vásárolják meg, ezért kevesen gondolnak bele, mi történik akkor, ha néhány év után meghibásodik a rendszer, a telepítő cég időközben megszűnik, a gyártó pedig a világ másik felén található

Ingatlanmix

Váratlan fordulat a napelemes pályázatnál: az utolsó pillanatban hosszabbít a kormány, több ezer család menekülhet meg

Sokak számára már úgy tűnt, elveszhet a támogatás, és akár súlyos anyagi veszteséget is okozhatnak az elhúzódó kivitelezések

Ingatlanmix

Milliókat osztanak szét Budapesten a fiatalok között: bárki pályázhat 18 és 24 év között saját ötlettel

Nemzetközi támogatást nyert Budapest, és most a fiatalokon a sor

Ingatlanmix

Évtizedekkel később is halálos lehet: zéró toleranciát hirdettek az azbeszttel dolgozó kontárok ellen

Komoly figyelmeztetést adott ki az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetsége (ÉVOSZ): azonnali és szigorú fellépést sürgetnek az azbesztmentesítés területén, mert a szakszerűtlen bontások és a szabálytalan hulladékkezelés évtizedekkel később is súlyos egészségügyi következményekhez vezethet

Ingatlanmix

Ausztriában évtizedek óta tudhattak az azbesztveszélyről - még Budapestre is kerülhetett a veszélyes kőzúzalékból

Egyre súlyosabbnak tűnik az osztrák azbesztbotrány, amelynek magyarországi következményei még beláthatatlanok