Ingatlanmix

Berobbant az Otthon Start: az MBH Bank szerint soha nem látott fordulat jöhet a lakáspiacon!

Rekordszámú lakás kelhet el, ugrásszerűen nőhet az újlakás-kínálat, és az első tapasztalatok alapján az emberek többsége

Megosztás:

Rekordszámú lakás kelhet el, ugrásszerűen nőhet az újlakás-kínálat, és az első tapasztalatok alapján az emberek többsége használt ingatlanhoz veszi fel a 3%-os hitelt – derült ki az MBH Bank friss sajtóreggelijén.

Már most látszik:

  • az átlagos hitelösszeg 33 millió forint, 
  • az igénylők sokan élnek a 10%-os önerő lehetőségével, 
  • sokan más hitelekkel kombinálva használják ki a programot. 

Lakásépítési trendforduló

Az év első felében már 43%-kal több építési engedély született, mint tavaly. Ehhez jön most hozzá az Otthon Start hatása, amely hatalmas lökést adhat az újlakás-kínálatnak.

Szabó Melinda, az MBH Bank ágazati elemzési vezetője szerint a kedvezmények miatt történelmi fordulat zajlik, amely hosszú évekre meghatározhatja a piacot.

20 ezerrel több lakást adhatnak el idén

Az MBH elemzői szerint legalább 10–20 ezerrel több tranzakció várható 2025-ben, mint tavaly. Ez részben annak is köszönhető, hogy a befektetők pénze elindult az állampapírokból az ingatlanpiac felé, most pedig a saját célra vásárlók robbanthatják be a keresletet.

Új korszak a lakáshitelezésben

Dr. Nagy Gyula, az MBH Jelzálogbank vezérigazgatója szerint az Otthon Start teljesen új fejezetet nyit: „Ma még a jelentős áremelkedés ellenére is könnyebb első lakást venni, mint az elmúlt 15 évben bármikor.”

A fix 3%-os kamat megtörte az elmúlt évek dráguló hiteltrendjét, így 2025-ben új rekord dőlhet meg a kihelyezett kölcsönökben.

Az MBH Bank rákapcsol

Az ország legnagyobb fiókhálózatával rendelkező bank szeptemberben 80 fiókjában hosszabb nyitvatartással várta az ügyfeleket. Ígéretük szerint akár 5 nap alatt döntés, 10 nap alatt szerződéskötés történhet.

Ráadásul extra kedvezményekkel is készültek: az Otthon Start mellé félmillió forintnyi jóváírás és kamatkedvezmény is járhat bizonyos ügyfeleknek.

Összefoglalva: az Otthon Start nemcsak az albérletben élőknek vagy első lakásra vágyóknak hoz áttörést, hanem az egész ingatlanpiacot átrendezheti. Több lakás épülhet, több tranzakció zajlik, és a bankoknál új korszak kezdődhet a hitelezésben.

avatar

Az Otthontérkép Magazin az ingatlanpiac és lakáskeresés világában nyújt értékes információkat, útmutatásokat és inspirációt olvasóinak. A magazin cikkei nemcsak a legújabb ingatlanpiaci trendeket és híreket dolgozzák fel, hanem lakberendezési tippeket, befektetési tanácsokat és építkezési ötleteket is kínálnak. Az Otthontérkép Magazin célja, hogy segítse az olvasókat a tudatos lakásvásárlásban, -bérlésben, valamint otthonaik kényelmes és stílusos kialakításában.