Az ingatlanhirdetéseket ma már mindenki a neten böngészi. És szinte kivétel nélkül mindenki a szép fotóval meghirdetett hirdetésekre kattint. Fejben nagyjából ezt mindenki nagyon is jól tudja, mégis nagyon ritka az igazán jó fotókkal ellátott ingatlan hirdetés. Elnézést a hasonlatért, de ez olyan, mint a netes társkeresés … ki nézi meg egy olyan személy adatlapját, aki a legelőnytelenebb fotót tölti fel magáról?! Ha nem is minden, de nagyon fontos a külcsín az első kattintásnál az ingatlanoknál is.
Tökéletes fotókat tegyél a lakáshirdetésbe!
Lehet tipp-topp felújított lakásunk, vagy házunk, ha a hirdetéshez csatolt fotók alapján erre senki nem kíváncsi. Az éremnek van egy másik oldala is, amivel szintén nagyon kell vigyázni: túlszerkesztett és túlszépített képekkel sem érdemes próbálkozni, mert az pedig nem a valóságot tükrözi és ugyanolyan lehangoló lehet, mint a másik példa.Röviden: reális, természetes, mégis igényes fotókat adjunk a hirdetésünkhöz. A neten sokféle tanácsot és tippet találunk arról, hogyan készítsünk szép ingatlanfotókat. Mégis leírnék, a teljesség igénye nélkül, néhány alapszabályt.
- Eszünkbe ne jusson fotó nélkül ingatlan hirdetést feladni! Ilyen esetben biztos a kudarc, hiszen az érdeklődők látni szeretnék - Mindig optimális fényviszonyok mellett, lehetőleg nappal fotózzuk az eladni kívánt ingatlant. A lámpafénynél vagy sötétben készült képek kiábrándítóak. - Mielőtt hozzálátunk a fotózáshoz legalább az ágyat vessük be, vagy pakoljuk el a szárítóról éppen leszedett ruháinkat. Nyilván nem szükséges a katonás rend, de nem hátrány, ha a fotókról is az tükröződik, hogy ebben a lakásban mindennek megvan a saját helye. - Találjuk meg minden helyiségben az ideális szöget, ahonnan a szoba jól „befotózható”, minél több látszik belőle. Nagyon ronda tud lenni, ha magas pontról (létra, galéria) készítjük a képeket, ezek torzítják a valóságot, mert nem olyan tágas az a néhány négyzetméter fürdő, mint ahogyan ez a fotón látszik. - A fotó minőségére is figyeljünk oda, legyen megfelelően éles, mert esztétikailag nagyon csúnya az elmosódott kép, vagy a „pixeles” szétesett fotó. - Optimális darabszámú fotót érdemes feltölteni, ne legyen ez túl sok - még a WC-t is bemutató fotósorozat - de nagyon kevés sem.
Hosszan lehetne még folytatni mikre érdemes odafigyelni a fotózás során, de nem ez a célom, inkább csak a figyelemfelhívás, hogyan készíthetünk ingatlanunkról csábító hirdetést, amelyre szívesen kattintanak a leendő vásárlók.
Találtam egy nagyon jó példát a tökéletes fotókkal meghirdetett lakásra (hogy az olvasóknak is megjöjjön a kedve). Valószínűleg ért a témához, aki a fotókat készítette. Angyalföldön 36 nm-es, 1 szobás teljeskörűen felújított téglalakás. A felújítást prémium anyagokkal valósították meg, ezt a hirdetés szövege is kiemeli. Az ár is lélegzetelállító, 23,9 millió forint (!).