Utálatos munkával tölteni napi 8 órát igazán kegyetlen, annyira, hogy sokszor akár komoly testi vagy lelki bajokat is okozhat ez a feszültség. Lássuk, mi okozza leggyakrabban azt, ha szívből undorodsz a melódtól, és mit tehetsz, hogy jobbra forduljon a helyzet.
- Ha rossz a főnök
Mit tegyél?
A rossz vezető személyiségének alapvető hibáit ugyan könnyen felismerhetjük, de ezzel nem leszünk beljebb. Mielőtt csapot-papot otthagysz, érdemes tenni egy kísérletet arra, hogy profi és nem személyeskedő stílusban tudasd vele, hogy a vezetési stílusa lehetne hatékonyabb, ha bizonyos esetekben eltérő eszközöket alkalmazna. A rossz főnökök igen gyakran nem feltétlenül rossz emberek, csak rosszul mérik fel, milyen a megfelelő vezetői magatartás. Egy (néhány) ilyen beszélgetéssel semmit nem veszíthetsz, hiszen a legrosszabb esetben a rossz meló rossz marad, és te keresel valami mást. Ha viszont nyitott fülekre találsz, akkor a helyzet javulni fog, és ha szeretnél, nem kell másik állás után nézned.
- Nem tölthetsz elég időt a családdal
Mit tegyél?
Kérd meg a munkaadót távmunkára. Így egyfelől megspórolod az utazással töltött időt, másrészt a teljesítményedet nem a gép előtt töltött idő, hanem az elvégzett munka minősége alapján fogják értékelni. Amikor új feladatot kapsz, akkor pedig mindig figyelj arra, hogy a megszabott határidő normálisan, éjszakázás nélkül tartható legyen.
A távmunkások a kutatások szerint kevésbé stresszesek és hatékonyabban dolgoznak, mint amikor kötelező volt bejárniuk egy irodába.
- A kollégáid mérgezőek
Mit tegyél?
Először is: ne szívd mellre egy beteg személyiség viselkedését. Bár nincs kontrollod a kollégád viselkedése felett, de azt te eldöntheted, hogyan reagálsz rá. Ha nem közvetlen munkatársad, tégy meg mindent, hogy elkerüld a találkozást. Tanuld meg ignorálni a bántó megjegyzéseket. Minél több figyelmet szentelsz egy mérgező embernek, annál nagyobb ösztönzést kap, hogy provokáljon, csak hogy lássa a reakciód.
- Feleslegesnek érzed magad a csapatodban
Mit tegyél?
Beszélj a vezetőddel és kérd meg, hogy segítsen neked látni a szerepedet a cégben. Ha van nálatok HR-es, tőle is érdemes kérni egy találkozót, és végigbeszélni vele a helyzetedet, kilátásaidat. Néha hasznos egy kicsit hátralépni, és némi távolságból megvizsgálni az erőfeszítéseidet.
- Nem jutalmaznak az extra teljesítményedért
Mit tegyél?
Kérj fizetésemelést, ha úgy érzed, hogy ez segítene kompenzálni az átlagnál jobb teljesítményedet. Ha a fizetésemelés nem lehetséges, kérj további juttatásokat, mint fizetett szabadság, vagy szabadság napok. Ha ez sem lehetséges, kérd meg, hogy a havi fix helyett inkább a közvetlen teljesítményed szerint fizessenek. Ha a munkaadód elutasítja az összes ajánlatodat, lehet, hogy ideje új munkahelyet keresni vagy néhány szabadúszó melót vállalni, hogy jobban monetizáld az erőfeszítéseidet. Ha pedig munka, akkor jobinfo.hu! Itt több ezer állás között böngészhetsz; további színes cikkeket a munka világából pedig itt találsz.