Michael Scheuer júniusban vesztette el állását, a férfi addig Disney parkok étlapjait állította össze és gyártatta le. Ám nyáron összetűzésbe keveredett feletteseivel, ami végül odáig fajult, hogy nem éppen baráti hangulatban megváltak tőle. Egy ilyen helyzetre személyiségtől függően ki így, ki úgy reagál, ám azt elmondhatjuk, hogy emberünk nem hagyta annyiban a dolgot, és elhatározta, hogy bosszút áll az őt ért - szerinte - igazságtalanságért.
Az elbocsátása után Scheuer betört a vállalati rendszerbe és egy hónapokig tartó kibertámadási kampányba kezdett a vállalat és annak alkalmazottai ellen. Konkrétabban: feltörte a cég szervereit, és nekilátott, hogy áttervezze a következő szezon étlapját. Önkényesen leárazott egyes fogásokat, a szöveges leírásokat ízes káromkodással bővítette, és össze-vissza keverte az allergénekről szóló információkat, amellyel például földimogyorót tartalmazó ételeket földimogyorómentesként tüntetett fel.
Az így legyártott étlapokat a cég szerencsére még időben fülön csípte, így azokat végül nem küldték ki a parkok éttermeibe, ahol akár halálos baleset is történhetett volna a tévesen feltüntetett allergén információk miatt - jelentette be hivatalos közleményében a Disney. Azonban az akció így is 150 ezer dolláros (56 millió forintos) kárt okozott a cégnek.
A Disney alkalmazottai végül akkor vették észre az akciósorozatot, amikor Scheuer a menük betűtípusát ikon szimbólumokká (︎♓︎■︎♑︎♎︎♓︎■︎♑︎⬧︎) változtatta.
„Ekkorra a rendszer működésképtelenné vált, a cég kénytelen volt a Menükészítő alkalmazást offline állapotba helyezni, miközben a rendszer visszaállításán dolgoztak” - állítja a cég.
Scheuer állítólag alkalmazotti fiókokat is letiltott a hackelési kampánya során, és több mint egy tucat Disney-alkalmazott hozzáférését tette lehetetlenné azáltal, hogy folyamatosan helytelen jelszóval próbált bejelentkezni. Scheuer ehhez egy botot használt, hogy több mint 100,000 bejelentkezési kísérletet hajtson végre, ami használhatatlanná tette ezeket a fiókokat – áll a feljelentésben.
A feljelentés szerint Scheuer a Disney menük QR-kódjait is módosította, hogy azok olyan weboldalakra irányítsák a látogatókat, amelyek az Izraellel kapcsolatos vállalkozások bojkottjára szólítottak fel. A Disney kinyomtatta a módosított QR-kódokat, de azonosította és eltávolította azokat, mielőtt az éttermekbe kerültek volna.
Scheuer tagadta a bűnösséget, és azt állította, hogy a Disney „megpróbálja őt befeketíteni” az elbocsátásának körülményei miatt – áll a feljelentésben.
Ha Ön is hasonló cipőben van - mármint ilyen-olyan okból munkaerőre van szüksége, mert netán kevésbé mosolygósra sikerült egy búcsú egy kollégától, keresse a jobinfo.hu állásportál munkatársait kedvező ajánlatokért és találja meg mielőbb új munkatársát!
A hirdetési csomagokról itt tud tájékozódni
.