A döntést a „Future Homes Standard” irányelv szentesíti, amely a fenntarthatóságot és az energiahatékonyságot helyezi előtérbe. De a kérdés: miért várt ennyit a brit kormány, és miért hívja a vezető éghajlatpolitikai szakértő, James Dyson „botrányosnak” a késedelmet? Szerinte az elhúzódó bevezetés súlyos következményekkel jár: több mint 700 000 új otthont építhetnek fel, melyek később költséges fűtéscserére szorulhatnak, akár 12 000 font pluszterhet róva a családokra. Felháborító, igaz?
És mi a helyzet a napenergiával? Bár a kormány ösztönzi a napelemek telepítését, kötelezővé nem teszi. Ez is kérdéseket vet fel: miért nem léptek határozottabban az ügyben? Steve Turner, a Home Builders Federation ügyvezetője szerint az iparágnak világos iránymutatásokra van szüksége, de vajon a kormány készen áll a kihívások kezelésére?
Nem csak az Egyesült Királyság lép: az EU is fontolgatja a gázkazánok betiltását, de ott sem hiányzik az ellenállás. Vajon a brit döntés láncreakciót indít el, vagy az EU-nak más tervei vannak? A következő hónapok sorsdöntőek lehetnek, a tét pedig óriási!
Készülj fel a változásra, keress Te is korszerű, megújuló energiaforrással fűtött otthont!