Elképesztő méretű, közel 240 milliárd forintos elektromos autó akkumulátor gyárat kezdenek e hónapban építeni Komáromban, amely nem kevesebb, mint ezer új munkahelyet teremt majd. Természetesen már egy ilyen építkezés is felpörgeti az eladó, és főképp a kiadó ingatlanok piacát a környéken, de az igazi mini-boom 2020 táján kezdődhet, hiszen a termelés akár már 2021 végén elkezdődhet a 430 ezer négyzetméteres területen megvalósuló, 117 ezer négyzetméteres óriás-gyárban.
A Komárom nyugati szélén létesülő gyár Győr keleti részétől is csupán 25 percnyire van és Tata északnyugati térségétől is ugyanennyire. Kisigmánd és Nagyigmánd pedig kevesebb, mint 20 percre van kocsival a létesülő gyártól.
Igaz Nyugat-Magyarország gyárakkal jól ellátott, de egy ekkora új, zöldmezős beruházás egy „fél Audival” is felérhet, azaz 2020 végétől, 2021 tavaszától bizonyosan élénkülő lakáskeresletet, felbolyduló piacot jelent majd a fent említett részeken az új gyár friss dolgozói, illetve családjai részéről.
Annál is inkább, mivel Komárom ismert és kedves középváros, de lakóinak száma mindössze 18800 fő, azaz már akár 30-50 új lakó kereslete is érdemben befolyásolhatja a keresletet a jobb helyi házak, szebb, jó adottságú lakások iránt.
A külgazdasági és külügyminiszter pár napja, sajtótájékoztatón jelentette be, hogy az elektromos járművek akkumulátorait gyártó üzem építése márciusban indul, a termelés pedig 2021-2022 fordulóján kezdődhet. Az SK Innovation 430 ezer négyzetméternyi területet vásárolt Komáromban a 117 ezer négyzetméteres gyár felépítéséhez. A beruházáshoz a kormány vissza nem térítendő támogatással is hozzájárul, ennek mértékéről azonban még tárgyalnak.
Szijjártó Péter megjegyezte, hogy a világszinten is a piacvezetők közé tartozó SK Innovation beruházását erős regionális versenyben nyerte el Magyarország. Fontos, hogy az öt vezető ázsiai gyártó közül három – az SK Innovation mellett a Samsung és az GS Yuasa – már megjelent Magyarországon, míg Németországban és Lengyelországban csupán egy-egy beruházást indítottak.
A komáromi akkumulátorgyár munkaerőigényét a térség ki tudja elégíteni, hiszen a város és a környező települések szakképzése fejlett, a helyi felsőoktatás pedig követi a munkaerőpiac elvárásait.