Mint a lakás minden pontján itt is érvényesül a színek és fények alapszabálya. Kis területű fürdőszoba esetén válasszunk világos színeket - legyen szó csempéről vagy falfestésről. Ha van ablak a fürdőszobán, könnyebb dolgunk van a természetes fénynek köszönhetően. Ha nincs, akkor gondoskodjunk róla, hogy kellően megvilágított legyen a fürdő. A mosdó fölé mindenképpen kell egy tükör, de ha nagyobbat választunk, akkor optikailag növelhetjük a teret. Ebben az Angyalföldi lakásban a tükröt például egészen a kádig kitolták, így sokkal tágasabbnak hat az egész fürdőszoba.
Sok esetben nincs elég hely kádnak és zuhanyzónak is, ezért választanunk kell. Ha mindenképpen ragaszkodunk a kádhoz, például kisgyermekesek esetében egy átlátszó üvegfallal könnyen kialakíthatunk egy olyan fürdőkádat, ami zuhanyzóként is jól funkcionál.
Ha csak a zuhanyzó mellett tesszük le voksunk, fix zuhanykabin helyett válasszunk inkább épített zuhanyzót. Ebben az esetben sokkal tágasabb hatást érhetünk el, amit tovább fokozhat egy átlátszó üvegfal. Akárcsak ebben az Akácfa utcai lakásban.
A mosdó elhelyezése sem egyszerű feladat, azonban létezik néhány nagyon praktikus megoldás. Ha akad egy üres sarok a fürdőben, helyezzünk oda sarokmosdót. A csaptelepet pedig a falra szereljük fel. Jó megoldás az is, ha van ilyen, akkor egy kis beugró részbe tesszük, mint ebben a Rákóczi úti lakásban.
Mikor bekerül minden a helyére, gyakran szembesülünk a problémával, hogy bár elfért minden, nem sok hely maradt tárolásra. Ilyenkor érdemes minden felesleges felületet kihasználni. Ilyen a wc vagy a mosógép feletti rész is, ahova néhány polcot felfúrva jelentős tárolóhelyet kapunk. Ilyen üres rész lehet az ajtó mögötti hely is, ahova keskeny szekrényt vagy törülközőszárítót tehetünk, mint az előbb már említett Akácfa utcai lakásban.
A külföldi kép forrása: https://hu.pinterest.com/