Hazánkban is egyre nagyobb divat az amerikai konyha, melynek kialakítása a nappalival összekötve egy sokkal tágasabb és világosabb teret nyit otthonunkban. Mai cikkünkben ezekből mutatunk különböző kialakításúakat.
Előnye, hogy főzés közben is együtt lehet a család, ha kisebb gyermekek vannak akkor pedig könnyen szemmel tarthatjuk őket a konyhából. Illetve abban az esetben is rendkívül hasznos, ha vendégek érkeznek hozzánk, hiszen így nem maradunk ki semmiből amíg a konyhában összerakjuk számukra a finomságokat.
Az amerikai konyhát egyszerűen el lehet választani a nappalitól vagy étkezőtől egy reggelizőpulttal, ahogy ennél a győri családi háznál is látható. Ez a megoldás azért is praktikus, mivel két-három fő könnyen élvezheti itt az étkezést, és nincs szükség asztalra.
A konyhasziget általában a helyiség közepén helyezkedik el, de van, amikor a nappalitól különíti azt el. Előfordul, hogy a főző-és előkészítő felület ezen a szigeten található.
Így van ennél a dabasi otthonnál is, ahol a beépített konyhabútor minden igényt kielégítő gépészettel rendelkezve az ingatlannal együtt várja új tulajdonosát.
[adinserter block="2"] Ahogy ennél a pécsudvardi háznál is látható, a konyhabútor akár a nappali egyik falát is elfoglalhatja, így teljes egészében a nappali részét képezheti. Ezáltal akár egy teljes szobát is megspórolhatunk és átalakíthatjuk akár hálószobává is.
A kecskeméti Borbolya Lakóparkban található ez a ház, amely konyhájának elválasztó pultja még több hellyel szolgál tárolásra, hiszen ott is szekrények kerültek kialakításra. Emellett ezt a pultot is lehet használni ételkészítésre és pakolásra.
Az egyik fal lebontásával egyszerűen létrehozható otthonunkban az amerikai konyha. A fal helyét pulttal, bútorokkal helyettesíthetjük. Hasonló kialakítású ez az érdi családi ház konyhája is, ami kuckós hatást kölcsönöz neki. Így egyben privát és nyitott is.
[adinserter block="4"]