Az épület természetesen nemcsak megjelenése okán, hanem elhelyezkedése miatt is érdekes, hiszen a Városligettől 100 méterre, Istvánmezőn található. Istvánmezőről mondjuk nem a villák jutnak elsősorban eszünkbe, hanem a Puskás és a Papp László Sportaréna, a Millenium Veodrome vagy a Keleti pályaudvar, ám a Városliget és a Thököly út között egy csendes villanegyed húzódik meg olyan neves építészek által tervezett villákkal, mint például Lechner Ödön, Hajós Alfréd vagy Lajta Béla.
Persze nem véletlen, hogy ez a villanegyed éppen itt létesült, hiszen ezen a területen eredetileg a Városliget bővítését tervezték, így a telkeket csak haszonbérbe adták ki először. Ám a környék elkezdett kiépülni a Stefánia út pedig egy idő után már luxuskategóriába tartozott, így a telkek ára is meredeken emelkedett, tehát már nem érte meg őket közcélra fenntartani. Ezért a területen sorra születtek a szebbnél szebb eklektikus és szecessziós villák.
Ugye mondanunk sem kell, hogy ez a hely épp annyira csendes, mint amennyire a Stefánia út révén könnyen megközelíthető, így az egykori Paulheim villa számtalan hasznosítási lehetőséget rejt magában, azaz kiváló befektetés lehet.
A háromszintes villában 11 lakást alakítottak ki. A szintek közül egyet felújítottak, itt a szobák mennyezetét gyönyörű gipszstukkók díszítik, a falakat kézzel festett mahagóni- és tölgy lambériák borítják, a radiátor takarók márványból készültek, az ajtók és ablakkeretek is egyedi, kézzel festettek.
Az épület földszinti részéhez terasz, emeleti szintjéhez két balkon kapcsolódik. A teraszról juthatunk le az 1581 nm-es kertbe, ahol egy könnyűszerkezetes épületben 6 db garázs is helyet kapott, illetve még egy 40 nm-es garázs is található az épületen belül.
Az ingatlan cégképviseletnek ideális, de akár nívós irodaház is kialakítható benne, és természetesen saját célra, lakásnak és kiadásra is tökéletes.
A cikk megjelenését az ingatlan hirdetője támogatta.