Ideálisak a fürdőszobában
Természetesen legnagyobb hasznukat a fürdőszobában vesszük, hiszen ez tipikusan az a helyiség, ami nem kaphat nagy ablakot, ugyanakkor ma már egyre nagyobb igény mutatkozik arra, hogy a fürdőszobán is legyen természetes fény, hogy akár virágokat is elhelyezhessünk itt.
Ebben a rákospalotai házban például van egy kis ablaka a fürdőszobának, de az üvegtéglákon keresztül még több fény jut a helyiségbe.
Az üvegtégla ráadásul épp olyan könnyen tisztítható, mint a csempe vagy bármilyen üvegfelület, és víz is érheti, így ideális a fürdőszobán belüli térelválasztásra, akár az épített zuhanyzó falaként is funkcionálhat.
Egy központi helyen, ahova egyébként nem jutna fény
Sok olyan otthon van, ahol a ház közepén van a nappali vagy a hall, innen nyílik minden más helyiség, így egyetlen ablaka sincsen. Ilyen helyeken is praktikus lehet az üvegtégla beépítése.
Ez a szegedi panellakás például eredetileg kétszobás volt, de a nagyobbik szobát megfelezték, hogy egy külön nappalit és hálót kapjanak, a nappali így középre került és üvegtéglán keresztül kap fényt.
A konyhában is tökéletes
Az üvegtégla a konyhában is nagyszerű megoldás lehet, különösen, ha van egy olyan fal, amely a szomszéd felé néz, de ott is szeretnénk egy kis természetes fényt bejuttatni. Sokan szeretik, ha a mosogatónál van ablak, de ha belegondolunk, hogy az üvegtéglát mennyivel könnyebb takarítani, biztosan inkább mellette tesszük le a voksunkat.
Ennek a csopaki családi háznak az épített konyhájába, a csempével megegyező színű, vidám üvegtéglákat választottak, amelyeket úgy építettek be, hogy kövessék a lépcső vonalát, ebből is látszik, hogy az üvegtégla mennyire sokoldalú megoldást jelent.
Külföldi képek forrása: decoist.com