A tó elérhető Pestről a Szigetszentmiklós-Csepel lehajtótól autóval 10 perc alatt. Emellett az M0 autópályától légvonalban 2 kilométerre, közúton 5,5 kilométerre helyezkedik el. A tó a hajdani "Szigetszentmiklós-kavics" nevű bányatelken folytatott bányászati munkálatok során létrehozott bányató. A bányászati tevékenységet azonban 2012-ben felfüggesztették és 2015-ben a területet beterítő bányatelek is törlésre került.
A tó szinte téglalap alakú, nyugati oldalán két benyúló félszigettel. Vízfelülete 19,5 hektár, víztérfogata 839.900 köbméter. A tófelszín legnagyobb szélessége körülbelül 350 méter, maximális hossszmérete pedig 590 méter. A bányatónak felszíni vízfolyással nincsen közvetlen kapcsolata, a vízfelületre eső csapadékon kívül a tó vizét felszín alatti talajvíz táplálja.
A tó partja sűrű növényzettel benőtt, a tájrendezés után a növényvilág a partszakaszt birtokba vette, a természetközeli állapot a tó teljes kerületén jelen van. A parti rézsűk műszaki-biztonsági szempontból teljesen biztonságosak. Az átlagos vízmélység 4,3 méter, azonban a legmélyebb pontja a bányatónak több mint 7 méter. A tó üzemeltetése szempontjából a tófenék egyenletlensége nem jelent hátrányt, tökéletesen megfelelő környezetet biztosít a vízi élőlények számára.
A tó rengeteg lehetőséget rejteget magában sportolási és szabadidős tevékenységek terén. Kiváló befektetés csónakázótó vagy horgásztó kialakítására, a helyiek körében már jelenleg is közkedvelt és aktív horgászati helyszín. A közeli lakóterületek folyamatosan bővülnek, így akár ideális lehet egy szabadidőpark létrehozására is a terület. Szigetszentmiklós építési szabályzata szerint jelenleg a tó nem beépítésre szánt terület, de a településrendezési terv módosításával a tervezett fejlesztésnek megfelelően változtatható.
A tó délnyugati oldalán az elektromos hálózat elérhető, további közmű nincs az övezetben.
A cikk megjelenését az ingatlan értékesítője támogatta.