Mi áll a háttérben? Kollégiumokat, nemzetköziesítést ígérnek
A kormány új akcióterve szerint a lakhatási problémák enyhítése kiemelt prioritást élvez. Az államtitkár szerint 12 ezer kollégiumi férőhely épülhet a Diákvárosban, amely nemcsak lakhatási megoldásokat kínál, hanem közösségi és sportolási lehetőségeket is.Titokzatos ingatlancserék: Mi lesz a IX. kerületi területekkel?
A tervek szerint a területen található fővárosi és kerületi ingatlanok először állami tulajdonba kerülnek, majd az alapítványhoz. Jövő év elején rendeződhet az ingatlanok helyzete, ezt követően pedig nemzetközi pályázatot írnak ki a tervezési feladatokra.Mit jelent ez a diákoknak?
Az új kollégiumok a budapesti egyetemekkel együttműködve épülnek, amelyek meghatározhatják, hogy hallgatóik számára mennyi férőhely szükséges. Az államtitkár hangsúlyozta, hogy a jelenlegi 17 ezer kollégiumi férőhely nem elegendő, hiszen többszörös a túljelentkezés.Külföldi diákokat is várnak?
Az alapítvány új szerepe nemcsak a kollégiumfejlesztést jelenti, hanem a felsőoktatás nemzetköziesítésében és a magyar-külföldi egyetemi együttműködésekben is fontos szerepet kap.De honnan lesz rá pénz?
A projektek finanszírozása állami forrásokból indul, de vizsgálják a külső támogatók bevonását is. Az államtitkár szerint ennek pontos arányai a tervezés során derülnek ki.Egy korszak vége?
A Fudan Egyetem korábbi terveihez kapcsolódó alapítvány új névvel és célokkal folytatja, de vajon ez elég lesz a Diákváros megvalósításához? A változások sok kérdést vetnek fel, amelyekre a következő hónapokban kaphatunk választ.Ne maradj le a részletekről – oszd meg, hogy mások is tudják, mi történik Budapesten!