Ezek a legnagyobb mértékben a Covid-járvány csúcsán voltak jelen, ám a mostani értékek még mindig magasabbak, mint ami a Covid előtti időszakban normálisnak számított. Persze, ahogy az alábbi grafikon is megmutatja, az emelkedés valójában már 2017-ben elkezdődött. Bár a konkrét kutatás amerikai dolgozók válaszait összegezte, biztosra vehetjük, hogy a munkavállalók a világ minden táján hasonló érzelmi problémákkal küzdenek.
Negatív érzelmek = több betegség
Bár talán elsőre nem egyértelmű, miért fontos az, hogy valaki milyen érzelmeket él át nap mint nap munka közben, kutatások szerint ennek jelentős egészségügyi hatásai vannak. Aki folyamatosan stresszel, aggódik, mérges vagy szomorú, annak idővel a testi és lelki egészségében is megjelennek ennek negatív tünetei, például magas vérnyomás, cukorbetegség, szív és érrendszeri problémák, pánikbetegség, vagy éppen depresszió formájában.
Jó kollégák több = jobb érzelmek
A munkahelyi kapcsolatok mérhető hatással vannak a munkavállalók érzelmeire. A Gallup kutatása szerint az elkötelezett munkavállalók lényegesen kisebb eséllyel tapasztalnak napi szinten magas szintű negatív érzelmeket, mint azok, akik nem különösebben elkötelezettek vagy aktívan nem elkötelezettek a munkájukban.
A munkahelyi érzelmek legnagyobb karmestere egyértelműen mindig a közvetlen vezető, az egyes csapatok elkötelezettségét 70 százalékban a közvetlen főnök kommunikációja, visszajelzései, építő vagy romboló személyisége határozza meg. És persze az is meghatározhatja a napot, hogy valaki hogyan jön ki az őt közvetlenül körülvelő munkatársakkal.
Ha épp ilyen megfontolásból váltanál munkahelyet (mert eleged lett a fúriákból), nézz szét a jobinfo.hu több ezres álláskínálata között és találd meg mielőbb a számodra megfelelőt!