Többtonnás vasbeton monstrum, atomtámadás ellen épült bunker, és közel 3000 négyzetméternyi új hőszigetelés a szomszéd házakra – ilyen fejlesztés még nem volt Budapest szívében!
Különleges bontási művelet zajlik a Palotanegyedben: elkezdődött a legendás rádió atombunkerének eltüntetése, hogy helyet adjanak a Pázmány Péter Katolikus Egyetem vadonatúj campusának. A bontás viszont nemcsak az egyetemnek hoz újat – a környező lakóházak is profitálhatnak belőle, méghozzá nem is akárhogyan!
Akár 3000 négyzetméternyi fal kaphat extra szigetelést, ha a tulajdonosok beleegyeznek!
A tervek szerint 10 cm vastag kőzetgyapot, új vakolat és bádogozás is járhat a bontás után.
És mindezt az Építési és Közlekedési Minisztérium finanszírozza, a lakók együttműködésével!
Bunker, amit atomháborúra terveztek – most centinként bontják le
A háromszintes, 400 négyzetméteres vasbeton építmény egykor atomtámadás esetére épült, falai néhol négy méter vastagok. A műemlékpaloták szomszédságában nem lehet csak úgy lerombolni – a szakemberek precíz betonvágással és hidraulikus bontóeszközökkel dolgoznak, hogy a lehető legkevesebb zajjal és rezgéssel járjon a bontás.
A munka olyan részletes és óvatos, hogy emiatt a tervezett márciusi határidő helyett július végére tolódik a bontás befejezése – derült ki az ÉKM közleményéből.
Nemcsak egy egyetemi épület – teljes városrész születik újjá
A Pázmány Campus-projekt túlmutat az oktatáson. A belváros egyik legizgalmasabb városrészében, a Palotanegyedben egy egész környék újul meg:- ️műemléki épületek nyerik vissza régi fényüket,
- új zöldterületek születnek,
- és megújulnak az utcák, terek is.
A cél? Egy élhetőbb, értékőrző és közösségbarát városrész kialakítása, ahol a múlt öröksége és a jövő lehetőségei egyszerre vannak jelen.