Mind nagyobb volt az esély Kovácsék költözésére. No persze a városhatáron túl valamivel. Miért? Mert az egykor 15 milliós lakásuk most 25-öt ér, miközben az agglomerációban nézegetett házak ára 30-ról csak 35 millió körülire nőtt. Azaz az elmúlt egy-két évben a Kovács család „talált” ötmillió forintot, ami lényegében az utcán hevert ... Na igen, csakhogy az ilyenféle Kovács családok száma is nő, egyre többen keresnek újra sorházat, olcsóbb, de jó helyen lévő, főváros melletti házakat. Ennek megfelelően pedig, ha lassan is, de a Budapest melletti háza árszintje is kezd felfelé kúszni. Erről épp a napokban közölt érdekes részleteket az Otthontérkép.
Jó példa erre a jelenségre a XIII. és a IV. kerület agglomerációs „vonzáskörzete” Dunakeszitől Vácig. Itt korábban 25-30 millió körül lehetett újszerű, tágas családi házat, ikerházat, sorházat kapni. Most ugyanez 35-40 millió körül indul.
A fővároshoz legközelebb eső, kitűnő vonatközlekedéssel megáldott és látványosan fejlődő Dunakeszin például lassan félmilliós négyzetméteráron mennek a valamirevaló, újszerű házak. Ez az jelenti, hogy egy kétgyerekes család egy modern házért legalább 35-40 millió forintot kell leszurkoljon. Persze ezért már lehet szépet kapni, mint például ezt az új sorházat, melyre CSOK is felvehető, tehát 3 gyerekkel mindjárt nem 40, hanem csak 30 millió az ár.
Kissé kijjebb, például Gödön, a Duna parthoz nagyon közel is találni különlegességet, hasonló méretben. Igaz nem új, csak újszerű, így jóval kevesebb CSOK vehető rá igénybe, de más is az önálló, mint a sorházas életérzés. Ez a 103 négyzetméteres, felújított, hangulatos ház 37,9 millióba kerül és Göd központját gyalog 2 perc alatt elérhetjük, ami a külvárosokban közel sem utolsó szempont.
Nagyságrendileg ugyanennyiért, 36,9 milliós áron, még kijjebb haladva, Sződligeten már hatalmas, többgenerációs házat is kaphatunk, amely 1990-ben épült ugyan, de 2007-ben fel lett újítva, 5 és fél szobás, illetve a buszhoz, vasúthoz is közel van.