Lokáció
Nem győzzük hangsúlyozni, hogy ingatlanvásárlásnál mennyire fontos szempont az elhelyezkedés, ez igaz akkor is, ha saját részre vásárolunk és nincs másként akkor sem, ha befektetésben gondolkozunk. Ami viszont számunkra a megfelelő lokációt jelenti, az nem biztos, hogy pont az, amit a bérlők keresnek. Például: míg számunkra egy belvároshoz közeli kertváros is ideális lehet, hiszen csendesebb és autóval bárhova könnyen eljuthatunk, addig a legtöbb bérlő általában egyetemista vagy pályakezdő fiatal felnőtt és nincs autója, tehát fontos számára a frekventáltabb elhelyezkedés, a tömegközlekedés, vagy akár az, hogy biciklivel könnyen megközelíthető legyen bármi az ingatlanból. Egy biztos, a felsőoktatási intézmények közelében elhelyezkedő és általában a belvárosi ingatlanok remek befektetési lehetőséget kínálnak.
A VI. kerületi Szív utca például nagyon népszerű, itt található ez az erkélyes, kétszobás lakás is.
Az ingatlan mérete
Nagyon fontos tényező az ingatlan mérete is, ugyanis a kétszobásnál nagyobb lakások, családi házak iránt leginkább csak a családok érdeklődnek, a kiadó lakást keresők közül viszont ők képezik épp a legszűkebb kört. Tehát ha tágabb célcsoportot szeretnénk elérni, a másfél, kétszobás lakások az ideálisak. Az egyszobásak már túl kicsik, egy pár számára kevésbé, inkább csak egyedülálló személyek számára kényelmesek, viszont sokan nincsenek olyan anyagi helyzetben, hogy egyedül béreljenek lakást. Ugyanakkor éppen annak okán, hogy az emelkedő bérleti díjak miatt többen fognak össze, hogy közösen béreljenek lakást, megfontolandó lehet még akár a három szobás is, annál nagyobbra azonban már tényleg nehéz bérlőt találni.
Ennek a VII. kerületi, Dob utcai lakásnak például ideális a mérete és az elhelyezkedése, ugyanis másfél szobás és a földszinten található.
A lakás házon belüli elhelyezkedése
Nem mindegy az sem, hogy a lakás hányadik emeleten van, és nemcsak azért, mert senki nem szeret naponta felsétálni az emeletre, hanem azért is, mert egy kiadó lakásban nem 10-20 évente történik ki- és beköltözés, hanem ennél sokkal gyakrabban. Érdemes tehát alacsonyabb szinten elhelyezkedő lakást vásárolni még akkor is, ha van lift, mert valljuk be, azért a legtöbb liftbe, különösen régebbi építésű házaknál, a bútorok nem férnek be. Ha magasabb emeleten veszünk lakást, számoljunk azzal is, hogy bútorozatlanul nem biztos, hogy sikerül kiadnunk.
Parkolás
Annak ellenére, hogy a legnagyobb célcsoport az egyetemisták és a fiatal felnőttek köre, akik még nem feltétlenül rendelkeznek autóval, jó ha van valamilyen ingyenes parkolási lehetőség a ház előtt, vagy akár az udvarban, garázsban. Hiszen mi is gyakran megyünk majd az ingatlanba, és a költözködést, hurcolkodást is megkönnyíti, ha nem kell a parkolásért fizetni. Különösen fontos szempont ez akkor, ha a lakást fel is kell újítani, ugyanis a mesteremberek munkája is többe fog kerülni, ha nem tudnak ingyenesen parkolni.
Ennél a VIII. kerületi lakásnál például ingyenes a parkolás a bejelentett tulajdonosok számára.