Ezt a sorozatot folytatjuk most is, ismét csak olyan vidékekre látogatva, ahol nem százmilliós nagyságrendet kell kicsengetnünk egy használható nyaralóért, mégis akármikor strandolhatunk, amikor csak kedvünk szottyan.
Irány a Szálkai-tó
Tolna megyében, Szekszárdtól nem messze található festői kis falu Szálka, amely apró mérete ellenére egy csodálatos, horgászásra és fürdésre egyaránt alkalmas tóval is büszkélkedhet. A település megközelítése sem problémás, az M6-os autópálya nincs messze, és azon lényegesen kisebb a forgalom pénteken-vasárnap, mint az M7-esen.
Itt 38 millió forintért - nagyjából egy balatonfüredi kutyaház áráért - egy igazi nagy családi nyaralót találunk. A klasszikus, tornácos kialakítású régi parasztház jelenleg 4 szobás, és egy több, mint 3300 négyzetméteres gyönyörű telek tartozik hozzá.
Őrség + eldugott tó= Hegyhátszentjakab
Nyugat Magyarországon, az álomszép Őrségben bújik meg a dombok között Hegyhátszentjakab, a falu határában pedig a rejtélyes nevű, ám annál szebb Vadása-tó. A Vadása-patak vizének felhasználására 1968-ban kezdték kiásni a tavat, akkor nyerte el mai formáját, vizét jelenleg 12 patak táplálja. Furcsa nevét pedig onnan kapta a Vadása-patak (majd arról a tó), hogy a patak partján rengeteg róka élt, akik számtalan lyukat ástak a patakmeder mentén, így lett az elnevezés először Vad-ásta, majd Vadása.
Szintén nagycsaládi méretben - 132 négyzetméter - találunk itt nyaralót Hegyhátszentjakabon, ahol ez a korábban részben már felújított családi ház a hirdetés szerint tovább bővíthető még 300 m2 lakótérrel - mondjuk akkor az 500 négyzetméteres telekből már nem túl sok marad. A ház tégla építésű, az ingatlan szolgalmi joggal terhelt.
Deseda-tó, Kaposvártól két lépésre
A Deseda-tó szintén egy mesterséges képződmény, a 8 kilométer hosszú tavat a hasonló nevű patak felduzzasztásával hozták létre 1974-ben, hogy így árvíztározót létesítsenek. Így született meg hazánk leghosszabb mesterséges tava, amely mostanra a kaposváriak és környékbeliek kedvelt pihenőhelyévé vált, nyáron strandolni, télen korcsolyázni járnak ide.
Ez a tó Kaposvár Toponár városrészének nyugati oldalán fekszik, így igazán közel van ehhez a 100 négyzetméteres, felújítandó Kádár-kockához. A ház zsákutcában található, így a nyaraló nyugalma örök élet plusz két napra biztosított, a házikó pedig olyan szívmelengető öröksége a letűnt évtizedek lakberendezési örökségének, amit ma már ritkán látni. Az a kredenc, azok a burkolatok, a szekrénysorok, azok a kicsike díszterítők - nagymamáinktól még ismerősek lehetnek!
Két telek egy áráért a Szelidi-tónál
Bács-Kiskun megyében, Dunapataj községben található a Szelidi-tó. Érdekes, hogy ez a legtöbbünk számára szinte teljesen ismeretlen tó hazánk ötödik legnagyobb tava, mintegy 80 hektáros vízfelületével. A tavat még a Duna vize mélyítette ki évezredekkel ezelőtt. Jelenleg 5 kilométer hosszú, szélessége átlagosan 150–200 méter között mozog, átlagos vízmélysége 3–4 méter, vize nyáron akár 28 °C-ra is felmelegedhet, így fürdőzésre kiválóan alkalmas. Déli partján, a nyugalomba jutott futóhomok területein kellemes strandokat találunk. A tó neve emléket állít az egykor a partján álló Szelid településnek, amely a 16. század második felében elpusztult.
Itt árulnak egy - illetve valójában kettő, összesen 4600 négyzetméteres közművesített építési telket. Két helyrajzi számon, két kapuval, 2 présházzal és 2 fúrt kúttal rendelkezik ez a birtok, ahol egy valódi gyümölcsöst találunk: diófák, többfajta cseresznye, meggy, körte, alma, szilva, őszibarack, sárgabarack és kopaszbarack. Emelett van egy sor szőlő, leginkább vegyes nagyszemű csemege szőlő, naspolya, 3 füge és rengeteg málnabokor, és bónusznak még többszáz tő levendula is.