A CBRE elemzései szerint a kereskedelmi ingatlanok továbbra is erős befektetési területet képviselnek. Különösen akkor, ha a piaci ingadozásokat – mint amilyeneket a 2008-as gazdasági válság vagy a COVID-19 világjárvány idején tapasztaltunk – sikerül kezelni. Tim O’Sullivan, a CBRE tőkebefektetési csapatának vezetője kiemelte, hogy a turbulens időszakokban nyílt lehetőségek sok befektető számára nyereségesek voltak, és ezek az időszakok remek alkalmat kínáltak a piacra lépésre.
Különösen az ipari ingatlanok mutattak figyelemre méltó növekedést a világjárvány kezdete óta. Nemcsak erős éves bérleti hozamokat termeltek, de Magyarországon az ipari ingatlanok értéke euróban 25%-kal, forintban közel 50%-kal emelkedett. Jelenleg globális árkorrekciós folyamat zajlik, amely tovább ösztönözheti a kereskedelmi ingatlanpiac fellendülését, így most különösen kedvező lehet a piacra lépni.
Felmerül a kérdés: melyik szektor lesz a következő nagy siker? O’Sullivan szerint az irodai és ipari ingatlanok mellett érdemes figyelembe venni a kiskereskedelmi ingatlanokat, szállodákat, valamint nem hagyományos befektetési területeket is, mint például a napenergia, a diáklakások vagy az egészségügyi ingatlanok.
"Úgy látjuk, hogy a piac egy olyan szétágazódási folyamaton megy keresztül, ami egyre több lehetőséget kínál" – tette hozzá O’Sullivan.