Ne legyen túl hosszú!
Az egysoros konyha egyik legnagyobb hibája, hogy a tárolóhely és a munkafelület is kevés lehet. Ezt, akinél van elég hosszú falfelület, általában úgy próbálja ellensúlyozni, hogy hosszabb sort alakít ki belőle, aminek viszont az lehet a hátránya, hogy főzés közben túl sokat kell gyalogolni. Mindenképpen figyeljünk oda arra, hogy a konyhapult hossza ne legyen több, mint 5 méter, ugyanakkor kevesebb sem, mint 3 méter.
Így növeljük a tároló kapacitást!
Az egysoros konyha esetében a tárolóhelyet viszonylag egyszerűen növelhetjük, ha felfelé terjeszkedünk, akár még egy sor felsőszekrény beépítésével. Ha szűk a tér és nem szeretnénk, hogy nyomasztó legyen, válasszunk fehér vagy világos színű felsőszekrényeket.
Nyitott polcokkal
Egy szűk csőkonyhát nyitott polcokkal is szellősebbé tehetünk, ez esetben sem kell lemondanunk a felső sor felső szekrényről, csak az alsó sort, vagy azoknak egy részét elég nyitott polcokkal helyettesítenünk.
Így növeljük a munkafelületet!
Egy csőkonyhában a munkafelületet könnyedén növelhetjük a szemközti falon egy keskenyebb, vagy akár lehajtható lapú asztallal, ahogyan ebben a szegedi lakásban is látható. Az asztal felett még nyitott polcok is helyet kaphatnak. Ha nem lehajtható lapú asztalt választunk, akkor az asztal alatti részt kihasználhatjuk görgős tárolókkal.
Amerikai konyhás nappaliban azonban a munkafelületet és a tárolókapacitást is együttesen növelhetjük egy konyhaszigettel. Ebben a szegedi családi házban ezt nagyon szépen megoldották.
Szabálytalan alaprajzú konyhákban
Az egysoros elrendezés kifejezetten praktikus lehet olyan konyhákban vagy amerikai konyhás nappalikban, amelyeknek szabálytalan az alaprajza. Ilyenkor a legjobb, amit tehetünk, hogy az egyetlen hosszabb falfelületen helyezzük el a konyhaszekrényt, ahogyan ebben a kecskeméti lakásban is tették.