A befogadott kérelmek száma alapján az igénylő házaspárok 87 százaléka használt lakóingatlant vásárol a januárban bevezetett CSOK Plusz segítségével, az új lakások aránya 13, a bővítésé pedig 1 százalék – közölte a családügyi államtitkár egy mai sajtótájékoztatón.
A 2024. január 1-jétől elérhető CSOK Plusz segített abban, hogy az ingatlanpiac egy kicsit beinduljon az év elején - mondta a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) családokért felelős államtitkára szerdán a Lakás- és Ingatlanpiaci Tanácsadó Testület (LITT) ülését követő doorstep sajtótájékoztatón. Megismételte, amit korábban is elmondott:
A FEBRUÁRI VÉGI ADATOK SZERINT CSAKNEM 2000 IGÉNYLÉS ÉRKEZETT BE A PÉNZINTÉZETEKHEZ, AMELY FELFUTÁSÁBAN UGYANAZT A MEREDEKSÉGET MUTATJA, MINT A 2015-BEN BEVEZETETT CSOK.
A kormány és a Magyar Bankszövetség által eddig ismertetett számok alapján havonta mintegy ezren igénylik az új kamattámogatott hitelt, így időarányosan teljesülni látszik a kormány 12 ezer igénylőről szóló novemberi becslése, ami az eddig tapasztalt 25-26 millió forintos átlagösszeg alapján 300 milliárd forint feletti éves kihelyezést jelenthet. A CSOK Plusz nem más, mint egy házaspárok által igénybe vehető- egy államilag kamattámogatott, legfeljebb 3%-os fix kamatozású, legfeljebb 50 milliós összegű lakáshitel
- és a hozzá járó 10-10 millió forintos tartozás-elengedés, amelyet a második és harmadik újonnan születő vagy örökbefogadott gyermek után enged el a hitelből az állam.