Ingatlanmix

Jövőre indul az új Nemzeti Galéria építése a Városligetben

A Városliget teljes megújulásáról több, mint 10 évvel ezelőtt döntöttek

Megosztás:
A Városliget teljes megújulásáról több, mint 10 évvel ezelőtt döntöttek. Azóta 2017 és 2022 között megépült a Néprajzi Múzeum és 2019-21 között a Magyar Zene Háza is. Emellett a Városliget teljes zöldfelületét hatvanról hatvanöt százalékra növelték és megújították, és évről évre folyamatosan növelték a revitalizált parkrészek számát is a Liget Budapest Projekt keretében. 2025-ben pedig elindul az új Nemzeti Galéria építése és elkezdődnek a Magyar Zene Háza mögötti zöldfelületi fejlesztések - nyilatkozta Gyorgyevics Benedek, a Városliget Zrt. vezérigazgatója szeptember 30-án a Városligetben tartott sajtótájékoztatóján.

Az egykori Petőfi Csarnok helyén létesülő Nemzeti Galéria modern, valóban 21. századi épületének megvalósítása a záróköve lesz a Városliget kulturális fejlesztésének. Az intézmény a Szépművészeti Múzeum és a Magyar Nemzeti Galéria egyesített modern kori kollekcióját fogadja majd be, így a korábbi hagyományokhoz és a nemzetközi gyakorlathoz híven, az '50-es évek óta először, újra együtt mutatja majd be a magyar és nemzetközi képzőművészeti alkotásokat.

A múzeum közel 50 ezer négyzetméteres területének köszönhetően számos olyan értékes mű is látható lesz, amelyek eddig raktárakban pihentek. Az intézmény innovatív megoldásokkal komplex élményt teremt majd és a szórakozva tanulás lehetőségét kínálja , illetve küldetésének tekinti, hogy ne csak őrzője legyen a rá bízott örökségnek, hanem továbbadója is, és nyitott intézményként minél többek számára hozzáférhetővé, megismerhetővé, átélhetővé tegye azt.

 

Új otthonodat keresed a Városligetben? Kattints ide a gyönyörű álomlakásokért!

 

Az épületben korszerű múzeumpedagógiai terek és szakmai konferenciák és egyéb, a nagyközönség számára is vonzó rendezvények lebonyolítására alkalmas rendezvényterek, előadóterem és szekciótermek is létesülnek majd. A Pritzker-díjas japán SANAA (Sejima and Nishizawa and Associates) építésziroda által tervezett intézmény különleges térélményeivel új közösségi térként is funkcionál majd, emellett rendkívül környezetbarát lesz. Az épület terveit a BREEAM nemzetközi épületminősítési rendszer környezettudatossági szempontból példaértékűnek minősítette.

A Városliget zöldfelületének rehabilitálása során az első ütemben 2018-ra a Hermina kutyás élménypark, a Vakok kertje és az Ifjúsági sportpályák újultak meg összesen 25 ezer négyzetméteren. 2018 és 2020 között, a második, több mint 150 ezer négyzetméternyi parkfelületet felölelő ütemben pedig a Millennium háza melletti Rózsakert, a Nagyjátszótér, valamint a sportpályák és a két kilométer hosszú futókör készült el. Ezen kívül újjászületett a Mőcsényi Mihály botanikus kert, a Piknik kert, a Királydomb és az Ajtósi kutyás élménypark is. A 2021 és 2023 között megvalósult harmadik ütemben a Magyar Zene Háza és a Néprajzi Múzeum környezete újult meg, létrejött a zenei játszótér és kialakult a Hősök terét, valamint az Ajtósi Dürer sort összekötő zöld, virágos Városligeti Promenád, a harmadik ütemben pedig összesen 90 ezer négyzetméternyi zöld felületet újítottak meg vagy hoztak létre.

Mindez kiegészült idén a KRESZ Park felújításával és a BallonFly környezetének rehabilitációjával, így átlépték a 270 000 megújított négyzetmétert a Városligetben - hangzott még el a sajtótájékoztatón.

 

A Városliget környékére költöznél? Mesés otthonok várnak az Andrássy út környékén, a Diplomatanegyedben!

avatar

Az Otthontérkép Magazin az ingatlanpiac és lakáskeresés világában nyújt értékes információkat, útmutatásokat és inspirációt olvasóinak. A magazin cikkei nemcsak a legújabb ingatlanpiaci trendeket és híreket dolgozzák fel, hanem lakberendezési tippeket, befektetési tanácsokat és építkezési ötleteket is kínálnak. Az Otthontérkép Magazin célja, hogy segítse az olvasókat a tudatos lakásvásárlásban, -bérlésben, valamint otthonaik kényelmes és stílusos kialakításában.