Utolsó lehetőségek: egyedi design és azonnal költözhető lakások két városrészben

Ha valaki új otthont keres Budapesten, a már elkészült lakóparkok között nézelődni mindig izgalmas. Az ilyen projekteknél már nem kell azon aggódni, hogy az építkezés zajai zavarnák a mindennapokat, vagy hogy még éveket kell várni a beköltözésre. Itt azonnal mienk az újépítésű otthon nyújtotta kényelem, hiszen akár holnap birtokba vehetjük új lakásunkat.

Az újépítésű lakások piacán a siker kulcsa gyakran az egyediségben rejlik. A vásárlók ma már nem elégszenek meg a megszokott, “tucatmegoldásokkal”, inkább olyan otthonokat keresnek, amelyek stílusban és kialakításban is különlegesek.

A már elkészült lakások között nézelődve két érdekes projektre is bukkantunk, ahol már érdemes sietnie a vásárlóknak, mert nem sok lakás maradt. A Loft 52 és a Pápay Park olyan stílust és atmoszférát nyújt, amely ritka kincs a fővárosban. Mi az, ami különlegessé teszi őket? Az egyedi design mellett a kiváló lokáció és a kényelmes közlekedés is hozzájárul ahhoz, hogy ezek a lakások szinte azonnal gazdára találnak.

A Loft 52 esetében feltűnően különleges maga az épület: az ipari múlt örökségéhez értő kézzel nyúltak a tervezők, megmaradt a markáns karaktere, miközben a társasház sem hangulatában, sem műszaki színvonalában nem marad el a mai kortól. Mostanra a három lépcsőházas épületben összesen négy darab lakás elérhető, ezek egyaránt háromszobás otthonok a legfelső emeleten.

Loft52

A társasház műszaki megoldásaira nem lehet panasz: a VRF hűtő-fűtő rendszer, a 3 rétegű, 5 kamrás hőszigetelt nyílászárók biztosítják a lakások optimális klímáját és alacsony fenntartási költségeit. A Loft 52 műszaki átadása megtörtént, és a lakások már költözhetőek.

A Loft 52 projektje nem csak az építészeti megoldások terén kínál kivételes értéket, hanem árképzésében is. Míg a XIII. kerületben a négyzetméterárak elérték az 1,62 millió forintot, a Loft 52 lakásainak átlagos négyzetméterára kedvezőbb, körülbelül 1,1 millió forint körül alakul.

Négy lakás nem sok, ám a Pápay Parkban már ennyi sincs szabadon: itt mindössze egyetlen lakás várja még gazdáját – nem kis teljesítmény egy 170 lakásos lakóparkban. Ez a háromszobás otthon különleges kialakítású: az utcai oldalról első emeleti, így védve van a kíváncsiskodókkal és az illetéktelen behatolókkal szemben, ám befelé mégis intim kertkapcsolattal rendelkezik.

A Pápay Park egyik különlegessége az, hogy a tervezők gondolkodása nem ért véget a lakások ajtajánál. A csodálatosan parkosított belső udvarnak köszönhetően a zöldövezeti kertes házak élményét nyújtja – a belváros közepén. Cél volt az, hogy ez a zöld oázis mindenki számára nyugalmas legyen, a szülők aggodalom nélkül engedhessék ki a gyerekeket, aki pedig a szomszédokkal beszélgetne egy jót, az is megtalálja az erre kialakított tereket.

A Pápay Park a legmodernebb műszaki megoldásokkal, többek között hőszivattyús hűtés-fűtési rendszerrel rendelkezik, a BB energetikai besorolású ingatlanok lehetővé teszik a zöld-hitel konstrukciók igénybevételét is, ami tovább növeli az ingatlanok vonzerejét.

A cikk megjelenését a Loft 52 és a Pápay Park lakóparkok fejlesztője támogatta.

Ajánlott ingatlanok


Mfor.hu legfrissebb cikkei

Kásler Miklós intézetében már megvalósult a közel 1 milliós átlagfizetés

Kásler Miklós intézetében már megvalósult a közel 1 milliós átlagfizetés

A tavalyi zárszámadásból az derül ki, hogy a Magyarságkutató Intézet, ahogy 2022-ben, úgy 2023-ban szintén közel 400 millió forinttal költött többet a tervezettnél.

Hihetetlen, de igaz: a román átlagnyugdíj lehagyta a magyart

Hihetetlen, de igaz: a román átlagnyugdíj lehagyta a magyart

Egy év alatt közel 40 százalékkal nőtt az átlagnyugdíj Romániában, miközben Magyarországon alig 9 százalék emelést kaptak a nyugdíjasok. De vajon melyik országban élnek jobban a szépkorúak? A Bankmonitor számításai alapján Magyarországnak igencsak fel kell kötnie a gatyáját!

Az egyenlőtlenségek aláássák a gazdasági stabilitást

Az egyenlőtlenségek aláássák a gazdasági stabilitást

Az egyenlőtlenség egyre nagyobb mértékű a világon és hazánkban is. A világ népességének leggazdagabb 1 százaléka birtokolja a globális vagyon 45,6 százalékát, a legszegényebb fele pedig még 1 százalékot sem. Magyarországon a legjobban kereső 10 százalék az összes jövedelmek 40 százalékát és a tőkejövedelmek 90 százalékát birtokolja.

© 2024 (v2.202102)